Gdańsk, Gdynia, Sopot, 
Lotnisko Rębiechowo

Wypożyczalnia samochodów

Odział Lotnisko Gdańsk

Gdańsk 80-289, ul. Słowackiego 202 - +48 505 240 680 - +48 505 237 202

Oferujemy wynajem samochodów bezpośrednio na terenie Lotniska Gdańsk Rębiechowo. Podstawiamy samochody pod godzinę przylotów i odbieramy przed odlotem! Wypożyczalnia samochodów na lotnisku istnieje niemal od początku istnienia Firmy AUTO-KUBUS.

Oferta wynajmu na lotnisku obejmuje nie tylko podstawowy autowynajem samochodów. Wypożyczalnia podstawia wybrany model samochodu, o umówionej godzinie na lotnisko tak aby auto czekało na naszego klienta zaraz po jego przylocie. AUTO-KUBUS oferuje również odbiór wynajętych samochodów tuż przed odlotem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu.

Opel Astra V kombi Ford Fiesta Mk7 Ford Focus III kombi Ford Galaxy


Historia Lotniska

Pierwszy cywilny port lotniczy w Gdańsku powstał po I Wojnie Światowej na bazie lotniska wojskowego z 1910 roku, położonego we Wrzeszczu, dawnym Langfuhr. Był to port administrowany przez Senat Wolnego Miasta Gdańska. Od tego momentu datują się liczne przeobrażenia i dynamiczny rozwój lotniska: anektowanie nowych obszarów i zmiany infrastruktury.

W latach dwudziestych gdańskie lotnisko stało się portem o międzynarodowym charakterze: nie tylko docelowym, lecz również tranzytowym. Korzystały z niego samoloty różnych towarzystw, między innymi flota powietrzna Niemiecko-Radzieckiego Towarzystwa Lotniczego DERULUFT / Deutsch-Rusische Luftverkehrsgesellschaft /, które eksploatowało linię z Berlina do Leningradu i Moskwy. Bardzo dobre warunki gdańskiego portu pozwoliły na uruchomienie stałych połączeń z Warszawą, Szczecinem, Elblągiem, Malborkiem, Królewcem, Olsztynem i Berlinem.

Wypożyczalnia samochodów Lotnisko Gdańsk

Pierwsza polska regularna linia lotnicza została uruchomiona 5 września 1922 roku. Obsługiwało ją przedsiębiorstwo "Aerolloyd" samolotami typu Junkers F-13, które latały raz dziennie na trasie Gdańsk-Warszawa-Lwów. W latach 1922-1939 lądowały w Gdańsku samoloty typu Junkers F-13, Fokker-VII/1M, PWS-24, Lockheed L-10A "Elektra", Lockheed L-14H "Super Elektra", Douglas DC-2 i Junkers Ju-52. O rozmiarach świadczonych usług mówi przeciętna liczba obsługiwanych pasażerów: ok. 1500 osób rocznie w okresie od 1929 do 1935 roku.

Do 1974 roku lotnisko w Gdańsku-Wrzeszczu obsługiwało linie bezpośrednio łączące Gdańsk z Warszawą, Szczecinem, Bydgoszczą, Krakowem, Wrocławiem, Katowicami i Rzeszowem. Na przestrzeni tego czasu sukcesywnie uruchamiano połączenia międzynarodowe. Szczególnie częste były połączenia w sezonach letnich z Kopenhagą, Sztokholmem, Berlinem, Budapesztem, Warną i Burgas. Ponadto samoloty czarterowe latały z Gdańska do wielu innych portów zagranicznych.Samolot, lotnisko GdańskW odpowiedzi na rosnące potrzeby dynamicznie rozwijającego się regionu zadecydowano o zmianie lokalizacji portu z centrum miasta na obszar stwarzający możliwości dalszego rozwoju gdańskiej komunikacji lotniczej i aglomeracji Zatoki Gdańskiej.

Pierwszy polski port lotniczy wybudowany całkowicie od podstaw został otwarty 2 maja 1974 roku w Gdańsku-Rębiechowie. Wypożyczalnia samochodów Gdańsk Lotnisko Rębiechowo

Położony na Wysoczyźnie Kaszubskiej, 10 kilometrów na zachód od Gdańska i 23 kilometry na południe od Gdyni, na obszarze 240 ha stanowił znaczący potencjał rynkowy dla obsługi transportu lotniczego.

Wraz ze zmianami politycznymi i gospodarczymi zmieniło się również lotnisko. Z dniem 30 kwietnia 1993 roku Port Lotniczy Gdańsk przekształcił się w zorientowaną kapitałowo spółkę prawa handlowego o strukturze w pełni odpowiadającej strukturom przedsiębiorstw krajów Unii Europejskiej. Urynkowienie gospodarki stało się również sprzymierzeńcem ostatniego przeobrażenia infrastruktury. Aby podwyższyć jakość oferowanych usług i w pełni sprostać wymaganiom pasażerów i przewoźników wybudowano nowy terminal pasażerski o standardzie europejskim. W roku obchodów 1000-lecia miasta Gdańska - 4 sierpnia 1997 roku odprawiono w nim pierwszego pasażera.

Dzisiaj Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest częścią krajowego, europejskiego i światowego systemu transportowego. Jako trzeci co do wielkości port lotniczy w Polsce stanowi zapasowe lotnisko dla portu lotniczego w Warszawie.Auto-Kubus lotnisko Gdańsk

Port obsługiwany jest przez różne wypożyczalnie samochodów ale tylko Wypożyczalnia samochodów AUTO-KUBUS Lotnisko Gdańsk przedstawia ofertę wynajmu która przekonała do siebie największą liczbę klientów. Wynajem aut na lotnisku już od 80zł, podstawianie samochodów po przylocie oraz odbiór od klienta przed odlotem z Gdańska to główne zalety naszej oferty wynajmu.

Żródło i oryginalny tekst: http://www.airport.gdansk.pl