Gdańsk, Gdynia, Sopot, 
Lotnisko Rębiechowo

Wypożyczalnia samochodów

Atrakcje województwa pomorskiego

Odwiedzając trójmiasto warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z lokalnymi atrakcjami turystycznymi, którymi szczyci się nasze województwo. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa krótką listę miejsc m.in. w Gdańsku, Gdyni i Sopocie a także poza trójmiastem. Wynajmując samochód w naszej wypożyczalni można zwiedzić te wszystkie obiekty już w kilka dni.

Co warto zobaczyć

Wybrzeże i Kaszuby są niezwykle atrakcyjnym regionem turystycznym. Zmiany w gospodarczym krajobrazie, jakie zaszły w ciągu ostatnich lat dodatkowo podnoszą atrakcyjność całego regionu. Poniżej znajdziecie kilka interesujących propozycji.

Stare Miasto Gdańsk

Stare Miasto GdańskGdańsk, jako miasto liczy ponad 1000 lat. Jest niezwykle bogaty w różnorodne zabytki, budowle i inne ślady historii. Ulica Długa Mariacka, Żuraw, Motława, a w lecie jeszcze Jarmark Dominikański to miejsca, które obowiązkowo każdy przyjeżdżający musi zobaczyć.

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum SolidarnościCentrum, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa solidarności. Posiada przygotowaną nowoczesną ekspozycję stałą, która w przestrzeni sześciu sal przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. Miłośnikom historii i muzeów polecamy również Narodowe Muzeum Morskie

ZOO Gdańsk

ZOO GdańskMiejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeża”, który mieści się w Gdańsku Oliwie to jeden z największych ogrodów tego typu w Polsce. Miłośnikom zwierząt polecamy również odwiedzenie Akwarium Gdyńskiego, w którym jak w żadnym innym miejscu w Polsce można zapoznać się ze światem morskim.

Plaże w Trójmieście

Plaża GdyniaPlaże w Gdyni, Gdańsku i Sopocie są czyste, zadbane i piaszczyste. W lecie idealne do wylegiwania się na słońcu, w pozostałych miesiącach do relaksujących spacerów i kuracji jodowej.

Sopot

Molo w SopocieSopot popularnie nazywany letnią stolicą Polski. Sopot jest miejscowością turystyczną. Znajduje się tam mnóstwo kafejek, restauracji, dużo zieleni, piękna plaża, najdłuższe na Bałtyku molo i wiele innych atrakcji, których nie sposób tu opisać. To miejsce to absolutny mus.

Gdynia

GdyniaGdynia jedno z najmłodszych dużych miast w Polsce liczy 90 lat. Szczególnie warte zobaczenia są promenada, ulica świętojańska, skwer Kościuszki oraz bulwar nadmorski. Przy promenadzie skweru można zwiedzić jedna z największych żaglowców w Polsce oraz Okręt muzeum Marynarki Wojennej „Błyskawica”

Centrum Experyment

Centrum ExperymentCentrum nauki w szczególności polecamy osobą odwiedzającym trójmiasto z dziećmi. Edukacyjna instytucja popularyzująca naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów. Stawia sobie za cel łączenie nauki i zabawy oraz prowadzenie działań upowszechniających naukę.

Shopping w trójmieście

Galerie handloweW ciągu ostatnich kilku lat w Trójmieście powstało wiele nowoczesnych obiektów handlowych, w których można szybko, wygodnie i przyjemnie nabyć wiele atrakcyjnych rzeczy. Oto niektóre z nich: Galeria Bałtycka, Manhattan, Matarnia, Alfa Centrum, Klif, Outlet Center - Fashion House oraz galeria Riwiera w Gdyni.

Aquaparki

AquaparkPoza sezonem letnim polecamy Aquaparki w Redzie oraz w Sopocie. Jedne z najnowocześniejszych i największych parków wodnych w Polsce. Świetna zabawa i wspaniały relaks gwarantowany. Bowling, Sauny, Hydromasaże, Restauracja to tylko niektóre z atrakcji.

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria KaszubskaTeren otaczający trójmiasto potocznie nazywany jest Szwajcarią Kaszubską. Tysiące jezior, pagórki, wzniesienia doliny morenowe, lasy i dzika przyroda powodują, że jest to okolica niesłychanie piękna. Zachęcamy do zwiedzania okolicy pieszo, na rowerach czy samochodem.

Zamek w Malborku

Zamek w MalborkuW odległości 65 km znajduje się przepiękny zamek krzyżacki - dawna główna siedziba zakonu krzyżackiego w Prusach. Umiejscowiony na prawym brzegu Nogatu, gotycki, ceglany, warowny, otoczony fosą, wznoszony w kilku etapach od 1280 roku do połowy XV wieku.

Półwysep helski

Półwysep helskiZnajduje się w 60 km od trójmiasta. Przepiękny krajobraz, czyste, piaszczyste i obszerne plaże. Z jednej strony burzliwe może z falami, a drugiej spokojna zatoka z wodą sięgającą pasa w odległości nawet 500m od brzegu. Oprócz tego liczne szkółki windsurfingowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego, restauracje, bary rybne i dyskoteki.

Westerplatte

WesterplatteNa uformowanym w latach 1845-47 półwyspie w Gdańsku, znajduje się pomnik historii, jakim jest Westerplatte. Miejsce gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Obecnie stała wystawa upamiętająca tamte tragiczne wydarzenia.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

Muzeum Stutthof w SztutowieW odległości 65 km od trójmiasta położone jest muzeum oparte na byłym niemieckim obozie koncentracyjnym w Sztutowie. Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura wraz z garażami, przestrzeń ogrodów warzywnych i szklarni.

Powyższe propozycje można pobrać również w pliku – Atrakcje województwa pomorskiego.pdf